Verstehen - konkurs z Języka Niemieckiego


NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • Rejestracji można dokonać do 29.11.2017
 • Można zgłosić nawet tylko 1 chętnego ucznia i dowolnie zmienić liczbę uczestników nawet w dniu konkursu
 • Płatność per uczeń wynosi 9zł, ale dokonywana jest po konkursie i tylko za uczniów, którzy faktycznie wzięli udział
 • Konkurs odbędzie się 07.12.2017 w godzinach 8:00-13:00
 • Uczeń musi mieć dostęp do urządzenia z Internetem i obowiązkowo ze sobą słuchawki
 • Pytania z lat ubiegłych: => Mogalo Quiz <=
 • Szczegóły dotyczące nagród podamy w oddzielnym komunikacie, zeszłoroczna pula nagród wyniosła prawie 10 000zł
 • FORMUŁA ZAWODÓW

  Verstehen jest kolejnym z naszych interaktywnych konkursów, polega na słuchaniu treści w języku niemieckim i udzielaniu odpowiedzi. Aby wziąć udział potrzebne są zatem słuchawki i urządzenie z dostępem do Internetu. Podczas zawodów odbywających się w szkole, uczeń ma do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności. Udziela w nich odpowiedzi w formie wybrania 1 z 5 proponowanych odpowiedzi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 5, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

  ZADANIA KONKURSOWE

  Zadania konkursowe są różnego typu oraz zróżnicowanej trudności, ale dopasowane poziomem do kategorii wiekowej uczestników. Do rozwiązania będzie po 8 zadań za 3, 4 i 5 punktów w czasie maksymalnie 60 minut. Uczestnik sam decyduje o wykorzystaniu swojego czasu i może odsłuchiwać pytania i odpowiedzi dowolną ilość razy podczas podejścia. Uczeń otrzymuje na starcie 24pkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi są punkty ujemne -0,75 lub -1 lub -1,25 w zależności od trudności zadania. Brak udzielenia odpowiedzi to 0pkt. Po przejściu do kolejnego zadania nie można już wracać i zmieniać udzielonej odpowiedzi. Końcowy wynik uczestnika zmieści się zatem między 0 a 120pkt.

  Zachęcamy do rejestracji szkoły.

  Jako że jest to pierwsza pilotażowa edycja konkursu, nie będzie dostępnych przykładowych zadań.

  PRZEBIEG KONKURSU

  1. Nauczyciel (Szkolny Koordynator Konkursu) zgłasza szkołę poprzez formularz na stronie.
  2. Szkolny Koordynator Konkursu otrzymuje hasło szkoły, które umożliwi uczniom wzięcie udziału w konkursie.
  3. Zadaniem konkursowym uczestników jest samodzielne rozwiązywanie 24 zadań przez maksymalnie 60 minut, ale między godziną 8:00 a 13:00. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu.
  4. Zawody mogą być zrealizowane w sali informatycznej, na komputerze z dostępem do Internetu. Jeśli ilość uczestników przekracza liczbę komputerów, dozwolone jest przeprowadzenie konkursu w kilku turach, pamiętając że podejścia każdy uczestnik musi rozpocząć w godzinach 8:00 - 12:00, w dniu konkursu. W przypadku problemów z dostępem do komputerów dopuszcza się możliwość wzięcia udziału w zawodach przy wykorzystaniu telefonu komórkowego, tabletu, laptopa itp.
  5. Dostęp do zadań konkursowych będzie możliwy po uzupełnieniu przez ucznia formularza konkursowego, do którego pojawi się link na stronie www.mogalo.pl w dniu konkursu. W formularzu konieczne będzie uzupełnienie informacji takich jak: imię, nazwisko, klasa ucznia oraz hasło szkoły. Szkolny Koordynator Konkursu osobiście wpisuje tylko hasło szkoły w formularze konkursowe uczestników.
  6. Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą własne słuchawki, aby nie przeszkadzać innym uczestnikom.
  7. Wyniki konkursu zostaną przekazane na adres e-mail Szkolnego Koordynatora Konkursu, najpóźniej do 2 tygodni po konkursie.

  nagrania lektorskie, język niemiecki

  Nasze zawody wywodzą się z pasji do nauki. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości, a także jeśli trzeba, podeślemy dodatkowe materiały i informacje dla zainteresowanych.