Aktualności

Opis zadań do Maksa Matematycznego VI

2018-10-17

Zgodnie z regulaminem publikujemy opis jutrzejszych zadań do Maksa Matematycznego.

Oba zadania mają maksymalny limit 5 minut, co oznacza, że warto umiejętnie rozłożyć strategię, gdyż w ciągu 45 minut, można wykonać tylko 9 pełnych prób.

1. Tak czy nie

Zadanie jest zróżnicowane według wieku. Najmłodsi mają znacznie łatwiejsze poziomy niż kolejne starsze roczniki! Warto mieć też ze sobą brudnopis!

Zadanie sprawdza wiedzę o wielokątach, o ich charakterystycznych cechach, obwodach i polach.

Składa się ono z maksymalnie 15 poziomów (punktowanych 21,22 …34,35 łącznie do zdobycia jest 420pkt). Każdy poziom to 6 pytań dotyczących wielokąta powstałego po połączeniu kilku wyświetlonych kropek.

Punkty za dany poziom otrzymuje się tylko gdy prawidłowo odpowie się na wszystkie 6 pytań. Podczas jednego poziomu, dopóki nie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania, można zmieniać udzielone odpowiedzi, komplet odpowiedzi przenosi do następnego poziomu.

2. Plus i minus

Zadanie sprawdza spostrzegawczość. W małym stopniu wymaga też dodawania/odejmowania w ramach cyklu, tzn. na planszy występują tylko liczby 1,2,3,4. W szczególności operacja +1 wykonana na liczbie 4 zmienia ją w 1, a operacja -1 wykonana na liczbie 1 zamienia ją w 4. Pozostałe operacje +1 i -1 wykonywane są jak zwykłe dodawanie i odejmowanie.

Podczas rozgrywki należy wykonać jak najwięcej prawidłowych ruchów na planszy. Za każdy właściwy przyznajemy 16 punktów, błędny oznacza -8 punktów, natomiast rezygnacja z ruchu to 0 punktów.

Przez ruch rozumiemy wskazanie gdzie na planszy mają zostać wykonane 2 operacje +1 lub -1. Wymagane operacje są wskazane pod planszą. Operacja wykonuje się na klikniętym polu oraz na polu poniżej albo na polu po prawej stronie (w zależności czy wskazane 2 operacje są ukazane pionowo czy poziomo).

Prawidłowy ruch to taki, po którym na planszy nie ma dwóch takich samych liczb stykających się bokiem.

Po każdym ruchu plansza podnosi się i trochę zmienia, ale tylko przy prawidłowym wykonywane są też wskazane operacje na planszy. Nie zawsze da się wykonać prawidłowy ruch, stąd warto korzystać z opcji rezygnacji z ruchu oznaczonej „x”,

Gra nie ma górnego limitu liczby zdobytych punktów, zakończenie z ujemnym wynikiem oznacza 0pkt.

Z uwagi na równość szans uczestników, nie będziemy udzielać dodatkowych wyjaśnień.

Zachęcamy do polubienia naszego funpage'a! Przejdź TUTAJ


Hasła i instrukcje organiazacyjne do VI edycji Maksa matematycznego zostały rozesłane.

2018-10-14

Rozesłaliśmy dziś hasła i instrukcje do szkół które zgłosiły się do Maksa Matematycznego. Aby zwiększyć szanse, że korespondencja trafi do skrzynki, a nie spamu, nadaliśmy ją z dwóch różnych serwerów. Hasło i instrukcje są niezbędne by prawidłowo zorganizować konkurs. Jeśli ktoś nie otrzymał dziś korespondencji, to prosimy o kontakt na kontakt@mogalo.pl a instrukcję i hasło wyślemy ponownie.


Przedłużamy o 48 godzin zapisy do Maksa Matematycznego VI!

2018-10-10

Dziękujemy za zainteresowanie Maksem Matematycznym. Przedłużamy zapisy - ostateczny termin na zgłoszenie wygaśnie 12.10.2017 o godzinie 21:00. Zapisać można się TUTAJ. Jest nam bardzo miło, bo wygląda na rekordową liczbę szkół i prawdopodobnie też uczestników!


VI edycja Maksa już za niecały miesiąc!

2018-09-22

Tak, nasz interaktywny konkurs już 18 października 2018!
Jak zwykle najlepszych nagrodzimy gotówką, voucherami, a być może obozem naukowym. Więcej informacji jest tutaj: - Nagrody

Czy uda się po raz pierwszy przekroczyć 10 000 uczestników? Zachęcamy do treningu na naszych historycznych 8 zadaniach. Uchylając rąbka tajemnicy nowych zadań, w VI edycji czeka nas jedno zadanie wspólne dla wszystkich kategorii, wymagające spostrzegawczości i jedno dopasowane do wieku uczestników, wymagające rachunkowości i wiedzy z geometrii, wiecej informacji zdradzimy dopiero dzień przed konkursem.


Verstehen III

2018-09-16

=> Zapisy <= do III edycji konkursu z języka niemieckiego Verstehen trwają do 29 października 2018.

W przygotowaniu mogą pomóc zadania z poprzednich edycji:
=> Quiz Verstehen <=
Zachęcamy do treningu! Więcej informacji o zawodach jest => TUTAJ. <=Nasze zawody wywodzą się z pasji do nauki. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości, a także jeśli trzeba, podeślemy dodatkowe materiały i informacje dla zainteresowanych.