Mogalo Camp

1) O obozie
2) Karta obozowa i warunki uczestnictwa
3) Ośrodek wypoczynkowy
4) Plan dnia obozowicza
5) Plan atrakcji i zajęć naukowych

O obozieKto zna nasze interaktywne konkursy, ten wie, że wyróżnia nas oryginalność i innowacja. Stawiamy na połączenie nauki, nowych technologii i zabawy. Taka jest też nasza nowa inicjatywa, czyli tygodniowy obóz naukowo-szachowo-matematyczny Mogalo CAMP! Nie zabraknie również sportu i aktywnego wypoczynku, przepięknych krajobrazów Gór Świętokrzyskich i obcowania z przyrodą. Miejscem obozu będzie przepiękna podkielecka miejscowość Huta Szklana tuż przy szlaku na Łysą Górę.

Karta obozowa

Obóz odbędzie się w dniach 23.06.2019 - 29.06.2019 w Hucie Szklanej (26-004 Bieliny). Zacznie się przyjazdem uczestników oraz obiadem w niedzielę, a zakończy śniadaniem w sobotę.

Każdy uczestnik zostanie przyjęty w biurze kolonii i zapoznany ze swoim wychowawcą. Uprzejmie prosimy o przyjazd do godziny 13:00. Po skontaktowaniu się z nami, w wyjątkowych przypadkach będzie też możliwość odbioru dzieci przez pracownika Mogalo z dworca PKP w Kielcach.

Uczestnikami kolonii są laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez Mogalo w szkołach. Od 1 stycznia 2019 roku można też skorzystać tylko z 30 pełnopłatnych miejsc na kolonii. Decyduje kolejność zgłoszenia się chętnych. Odpłatność wynosi 1000 zł. Warunkiem takiego uczestnictwa jest pobranie karty obozowej, jej wydrukowanie i przesłanie do nas skanu/zdjęcia na adres kontakt@mogalo.pl. Następuje wtedy wstępna rezerwacja.

Faktyczna rezerwacja następuje po wpłacie, którą należy dokonać najpóźniej do 31 marca 2019 roku na rachunek bankowy:

Mogalo Sp. z o.o.
86 1140 2004 0000 3802 7641 0593
W polu tytułem podając imię i nazwisko uczestnika.

Po otrzymaniu wpłaty prześlemy skan paragonu lub fakturę w zależności od życzenia. Z udziału w opłaconej kolonii można zrezygnować do 15 kwietnia, a środki zostaną w pełni zwrócone, po tym terminie, zwrot będzie już niemożliwy.

=> POBIERZ KARTĘ UCZESTNIKA OBOZU <=

Preferowany wiek uczestników to minimum klasa 4 szkoły podstawowej, w wyjątkowych przypadkach możemy też dopuścić uczniów młodszych.

Na wszystkie pytania chętnie odpowiemy, można do nas pisać przez formularz lub bezpośrednio na kontakt@mogalo.pl Do końca kwietnia we wszystkie poniedziałki między godziną 17:00 a 18:00 można też zadzwonić pod numer 730 391 298 i uzyskać informacje o kolonii telefonicznie.

Ośrodek wypoczynkowy

Miejscem kolonii będzie ośrodek Jodłowy Dwór w Hucie Szklanej koło Kielc.
http://jodlowydwor.com.pl
Na jego terenie będą odbywały się 2 rodzaje zajęć naukowych. W dniu przyjazdu będzie można wybrać ich rodzaj zgodnie z kolejnością przyjazdu. Tu również będą podawane posiłki. Standardowo śniadanie, obiad, kolacja i podwieczorek. Ale w zależności od atrakcji w danym dniu możliwe będą obiado-kolacje i przygotowany prowiant na wyjazd.

Plan dnia obozowicza

08:00 - 08:30 Pobudka i możliwa poranna zaprawa
08:30 - 09:00 Śniadanie
09:00 - 09:30 Czas na przygotowanie się do dalszych zajęć
09:30 - 10:30 Zajęcia naukowe
10:30 - 13:30 Atrakcje lub wyprawy dla całej kolonii
13:30 - 14:00 obiad
13:30 - 14:30 Czas spędzany z wychowawcami
14:30 - 17:00 Atrakcje lub wyprawy dla całej kolonii
17:00 - 18:00 Zajęcia naukowe
18:00 - 18:30 Chwila odpoczynku
18:30 - 19:00 kolacja
19:00 - 21:00 Wieczorne atrakcje dla całej kolonii
21:00 - 22:00 Wieczorna toaleta
22:00 - 08:00 Spokojny sen i regeneracja

Poszczególne dni, z uwagi na długość atrakcji i wycieczek mogą się trochę różnić, ale będziemy chcieli zachować ilość i spójność różnych zajęć naukowych, sportowych i atrakcji krajoznawczych.

Plan atrakcji i zajęć naukowych

PONIEDZIAŁEK
Czeka nas Park Rozrywki i miniatur SABAT KRAJNO
http://sabatkrajno.pl

WTOREK
Wejście na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysicę.
Galeria widokowa i gołoborza na Łysej Górze
Muzeum, Klasztor, Park Narodowy

ŚRODA
Atrakcje na ośrodku, warsztaty pożarnicze, warsztaty pieczenia pierników.
Wędrówki z wychowawcami.

CZWARTEK
Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie.
Stare Miasto w Sandomierzu.
Mury obronne z XIV w. i Ucho Igielne. Przejście przez malownicze wąwozy; Piszczele oraz "Królowej Jadwigi”." Podziemna Trasa Turystyczna – dawne składy kupieckie. Zbrojownia, interaktywna lekcja historii.
Rejs statkiem po Wiśle.

PIĄTEK
Jaskinia RAJ.
Centrum Neandertalczyka.
Podzamcze Chęcińskie. Zespół pałacowo – parkowy, dwór Starostów Chęcińskich, barokowe ogrody z łukiem triumfalnym Marysieńki Sobieskiej oraz Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne Leonardo da Vinci.
Chęciny. Królewski Zamek, zabytek jako ruina trwała, zwiedzanie wraz z wejściem na wieżę widokową.

Poza atrakcjami krajoznawczymi czekają nas oczywiście codzienne niestandardowe zajęcia z matematyki (w grupie młodszej i starszej), zajęcia szachowe (dla początkujących i zaawansowanych), zajęcia "Super pamięć", warsztaty wybranych gier planszowych oraz zajęcia sportowe. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Zorganizujemy też kolonijne ognisko i inne zabawy wieczorne. Plan może się trochę przesunąć z uwagi na warunki pogodowe, dopuszczamy też możliwą rotację innych atrakcji.obozy matematyczne szachowe dla uczniów i szkół


Nasze zawody wywodzą się z pasji do nauki. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości, a także jeśli trzeba, podeślemy dodatkowe materiały i informacje dla zainteresowanych.