Internetowy i Interaktywny Konkurs Matematyczny


NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • Rejestracji można dokonać do 02.10.2020 do godziny 21:00 (ostateczny termin!)
 • Można zgłosić nawet tylko 1 chętnego ucznia i dowolnie zmienić liczbę uczestników nawet w dniu konkursu
 • W jubileuszowej X edycji dyplomy będziemy wysyłać do wszystkich szkół, z których będzie co najmniej 5 uczestników!
 • Płatność za ucznia wynosi 10zł, ale dokonywana jest po konkursie i tylko za uczniów, którzy faktycznie wzięli udział
 • Konkurs odbędzie się 08.10.2020r w godzinach 8:00-16:00. W roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się tylko jedna edycja Maksa Matematycznego!
 • Uczeń musi mieć dostęp do urządzenia z Internetem
 • Regulamin do wydruku można pobrać => tutaj <=
 • Informacje o nagrodach można znaleźć => tutaj <=
 • Dziesiąta edycja Maksa Matematycznego będzie składać się z 2 zadań, z których co najmniej jedno będzie zupełnie nowe i nigdy wcześniej niepublikowane.
 • HISTORIA KONKURSU

  W 2014 roku przenieśliśmy konkursy przedmiotowe na nowy - interaktywny poziom. Zawody od początku cieszyły się ogromną popularnością. Od roku 2017-ego konkurs odbywa się w każdym semestrze, jesienią składa się z zupełnie nowych zadań, a na wiosnę z zadań historycznych. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się konkursów matematycznych. Jesteśmy dumni z bardzo miłych opinii dzieci, nauczycieli i uczniów:
 • Uczniowie po konkursie byli zachwyceni, wyszli z sali informatycznej uśmiechnięci od ucha do ucha.
 • Chciałabym ogromnie podziękować za tak wspaniałe rozbudzanie chęci do poznawania nowych wiadomości z matematyki.
 • My również dziękujemy bardzo za zorganizowanie konkursu. Uczniowie świetnie się bawili, a ja jako nauczyciel jestem pod wrażeniem organizacji-zarówno sprawnie i bez zarzutu działającego oprogramowania jak i błyskawicznych i konkretnych odpowiedzi mailowych na nasze pytania.
 • Konkurs przebiegł sprawnie i bez żadnych zakłóceń. Bardzo fajny pomysł!
 • W tym roku wystartowaliśmy „na próbę”, w przyszłej edycji zgłosimy znacznie więcej uczniów.
 • Zadania były rewelacyjne, a konkurs dla koordynatorów był wisienką na torcie, dziękuję za organizację i świetną zabawę.
 • Zadania dla najmłodszych trochę za trudne, jeśli to poprawicie, to będzie już bez zarzutu.
 • Ten konkurs zagości u nas na stałe.
 • INFORMACJE DODATKOWE

  Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, uczniów szkół średnich, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku oraz koordynatorów.

  ZADANIA KONKURSOWE

  Zadaniem konkursowym uczestnika konkursu jest samodzielne rozwiązywanie 2 zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych, w dniu konkursu. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu. Zachęcamy do rejestracji szkoły.
  Dziesiąta edycja Maksa Matematycznego będzie składać się z 2 zadań, spośród których co najmniej jedno będzie nowe, jak dotąd niepublikowane. Opis obu zadań pojawi się na naszej stronie głównej dzień przed konkursem około godziny 18:00.

  PRZEBIEG KONKURSU

  1. Nauczyciel (Szkolny Koordynator Konkursu) zgłasza szkołę poprzez formularz na stronie.
  2. Szkolny Koordynator Konkursu otrzymuje hasło szkoły, które umożliwi uczniom wzięcie udziału w konkursie.
  3. Zadaniem konkursowym uczestników jest samodzielne rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych, w dniu konkursu przez 45 minut, ale między godziną 8:00 a 16:00. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu.
  4. Zawody mogą być zrealizowane w sali informatycznej, na komputerze z dostępem do Internetu. Jeśli ilość uczestników przekracza liczbę komputerów, dozwolone jest przeprowadzenie konkursu w kilku turach, pamiętając że każdy uczestnik musi rozpocząć podejście w godzinach 8:00 - 15:15, w dniu konkursu. W przypadku problemów z dostępem do komputerów dopuszcza się możliwość wzięcia udziału w zawodach przy wykorzystaniu telefonu komórkowego, tabletu, laptopa itp.
  5. Dostęp do zadań konkursowych będzie możliwy po uzupełnieniu przez ucznia formularza konkursowego, do którego pojawi się link na stronie www.mogalo.pl w dniu konkursu. W formularzu konieczne będzie uzupełnienie informacji takich jak: imię, nazwisko, klasa ucznia oraz hasło szkoły. Szkolny Koordynator Konkursu osobiście wpisuje tylko hasło szkoły w formularze konkursowe uczestników.
  6. Każdy uczestnik jednorazowo może przeznaczyć maksymalnie 45 minut na rozwiązywanie zadań. W tym czasie może grać dowolną ilość razy, w celu uzyskania jak najwyższej sumy najlepszych wyników w 2 grach. Zadania dla poszczególnych kategorii wiekowych mogą się różnić.
  7. Wyniki konkursu zostaną przekazane na adres e-mail Szkolnego Koordynatora Konkursu, najpóźniej do 2 tygodni po konkursie.

  Nasze zawody wywodzą się z pasji do nauki. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości, a także jeśli trzeba, podeślemy dodatkowe materiały i informacje dla zainteresowanych.