Rozumiem - konkurs z Języka Polskiego


NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • Szczegóły i informacje dotyczące kolejnej edycji konkursu podamy w grudniu 2020r.
 • FORMUŁA ZAWODÓW

  Przygotowaliśmy również gratkę dla humanistów. Konkurs „Rozumiem” opiera się głównie o czytanie ze zrozumieniem i wiedzę z zakresu języka polskiego. Odbywa się na urządzeniach z dostępem do internetu pod okiem koordynatora szkolnego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 3, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

  ZADANIA KONKURSOWE

  Konkurs składa się z 4 tekstów, które należy uważnie przeczytać. Do każdego z nich jest 6 pytań (które się odsłuchuje), po 2 za 3, 4 i 5pkt. Do rozwiązania będzie więc łącznie 24 pytania w czasie maksymalnie 45 minut. Uczestnik sam decyduje o wykorzystaniu swojego czasu i może czytać teksty oraz odsłuchiwać pytania i odpowiedzi dowolną ilość razy podczas podejścia. Uczeń otrzymuje na starcie 24pkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi są punkty ujemne -0,75 lub -1 lub -1,25 w zależności od trudności zadania. Brak udzielenia odpowiedzi to 0pkt. Po przejściu do kolejnego pytania nie można już wracać i zmieniać udzielonych odpowiedzi do wcześniejszych pytań. Końcowy wynik uczestnika to między 0 a 120pkt.

  Zachęcamy do rejestracji szkoły.

  PRZEBIEG KONKURSU

  1. Nauczyciel (Szkolny Koordynator Konkursu) zgłasza szkołę poprzez formularz na stronie.
  2. Szkolny Koordynator Konkursu otrzymuje hasło szkoły, które umożliwi uczniom wzięcie udziału w konkursie.
  3. Zadaniem konkursowym uczestników jest samodzielne odpowiadanie na 24 pytania do 4 tekstów w czasie maksymalnie 45 minut, ale między godziną 8:00 a 16:00. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu.
  4. Zawody mogą być zrealizowane w sali informatycznej, na komputerze z dostępem do Internetu. Jeśli ilość uczestników przekracza liczbę komputerów, dozwolone jest przeprowadzenie konkursu w kilku turach, pamiętając że podejścia każdy uczestnik musi rozpocząć w godzinach 8:00 - 15:00, w dniu konkursu. W przypadku problemów z dostępem do komputerów dopuszcza się możliwość wzięcia udziału w zawodach przy wykorzystaniu telefonu komórkowego, tabletu, laptopa itp.
  5. Dostęp do zadań konkursowych będzie możliwy po uzupełnieniu przez ucznia formularza konkursowego, do którego pojawi się link na stronie www.mogalo.pl w dniu konkursu. W formularzu konieczne będzie uzupełnienie informacji takich jak: imię, nazwisko, klasa ucznia oraz hasło szkoły. Szkolny Koordynator Konkursu osobiście wpisuje tylko hasło szkoły w formularze konkursowe uczestników.
  6. Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą własne słuchawki, aby nie przeszkadzać innym uczestnikom.
  7. Wyniki konkursu zostaną przekazane na adres e-mail Szkolnego Koordynatora Konkursu, najpóźniej do 2 tygodni po konkursie.

  Nasze zawody wywodzą się z pasji do nauki. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości, a także jeśli trzeba, podeślemy dodatkowe materiały i informacje dla zainteresowanych.