Rozumiem - pytanie testowe

Pytanie nr 1

George R.R. Martin "Gra o tron"

— Uratowałem ją. — Zewnętrzny mur Winterfell mierzył osiemdziesiąt stóp, jednak w miejscu, gdzie skoczył, śnieg piętrzył się na głębokość więcej niż czterdzieści. Zimna, biała poduszka. Dziewczyna miała najgorzej. Jeyne, ma na imię Jeyne, ale ona nigdy im tego nie powie. Theon wylądował na niej i złamał jej kilka żeber. — Uratowałem dziewczynę. — powiedział. — Uciekliśmy.
Stannis prychnął.
— Ty spadłeś. Umber ją uratował. Jeśli Mors Wronojad i jego ludzie nie byliby przed zamkiem, Bolton od ręki miałby was z powrotem.
Wronojad. Theon pamiętał. Stary człowiek, wielki i potężny, o rumianej twarzy i białej, potarganej brodzie. Siedział na koniu od pługa, odziany w futro gigantycznego polarnego niedźwiedzia, z głową ukrytą w kapturze. Pod nim miał skórzaną, barwioną łatkę na oko, co przypominało Theonowi wuja Eurona. Zapragnął zedrzeć ją z twarzy Umbera, żeby upewnić się, że pod nią jest tylko pusty oczodół, a nie czarne oko błyszczące złą wolą. Zamiast tego zaskomlał zza swoich połamanych zębów i powiedział:
— Jestem...
Nasze zawody wywodzą się z pasji do nauki. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości, a także jeśli trzeba, podeślemy dodatkowe materiały i informacje dla zainteresowanych.