Wyniki - SzachMaks IV - I MPJ w solvingu




Podsumowanie IV edycji konkursu SzachMaks

Uczniowie

1. Laureaci
Prezentujemy listę laureatów krajowych konkursu. Szkoły podstawowe i średnie:

          
Poziom Miejsce Uczeń Punkty Szkoła Miejscowość
SP21Gajewski Adam120Zespół Szkół im. Ks. Stanisława KonarskiegoSkierniewice
SP22Radzimski Antoni116Szkoła Podstawowa nr 43Zabrze
SP23Brzezina Paweł110Katolicka Szkoła Podstawowa im. świętego JackaKatowice
     
SP31Brzezina Piotr120Katolicka Szkoła Podstawowa im. świętego JackaKatowice
SP32Lajdamik Kinga120Szkoła Podstawowa nr 5 w ŻorachŻory
SP33Kozłowska Ewa115Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana KochanowskiegoWarszawa
     
SP41Suska Szymon120Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami DwujęzycznymiŁuków
SP42Ożóg Bartosz120Szkoła Podstawowa nr 6Zamość
SP43Wojtacha Krzysztof114Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1Białystok
     
SP51Nawalaniec Adam120Szkoły BenedyktaDrohiczyn
SP52Śmietanko Mateusz114Szkoła Podstawowa nr 382Warszawa
SP53Stankiewicz Zofia105Prywatna Szkoła Podstawowa nr 6 Sióstr NiepokalanekWarszawa
     
SP61Dobosiewicz Dawid120Szkoła Podstawowa im. Januarego SuchodoolskiegoBojmie
SP62Liśkiewicz Jakub120Szkoła Podstawowa nr 48Gdańsk
SP63Nowak Maciej115Szkoła Podstawowa nr 48Kraków
     
SP71Dobosiewicz Krzysztof120Szkoła Podstawowa im. Januarego SuchodoolskiegoBojmie
SP72Malek Jan120Szkoła Podstawowa nr 34 z Oddziałami IntegracyjnymiGdynia
SP73Mikołajski Marcin120Szkoła Podstawowa nr 1 im. Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoDobczyce
     
SP81Rzenca Jerzy120Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem PrzedszkolnymRogoźnica
SP82Sputowski Jakub120Szkoła Podstawowa nr 1Łaziska Górne
SP83Wilk Igor115Szkoła Podstawowa Katolickiego Stowarzyszenia WychowawcówLibiąż
     
LO11Kaliszuk Kamil120VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja KopernikaCzęstochowa
LO12Ślusarczyk Milena120I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEKraków
LO13Bujak Adam105I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka SienkiewiczaKędzierzyn-Koźle
     
LO21Dzida Kamil120I Liceum OgólnokształcąceGorzów Wielkopolski
LO22Koziorowicz Michał120I Liceum OgólnokształcąceGorzów Wielkopolski
LO23Pełka Michał114I Liceum OgólnokształcąceBytom
     
LO31Gałuszka Tomasz120I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława StaszicaJastrzębie-Zdrój
LO32Wilk Aleksander120III Liceum OgólnokształcąceWałbrzych
LO33Wolak Kamil110Technikum nr 1Tarnów
     
LO41Kryzia Wiktor120Technikum nr 1Tarnów
LO42Stefanowski Tymoteusz36TechnikumPrzodkowo

2. Nagrody
Pula nagród wyniosła blisko 10 tys. złotych! Nagrody postaramy się przekazać do szkół w połowie grudnia 2020. W skład puli weszły następujące nagrody:
* Nagrody gotówkowe o łącznej wartości około 2 tys. zł
* Medale, dyplomy o łącznej wartości około 3 tys. zł
* Darmowe udziały w IV edycji konkursu SZACHMAKS o łącznej wartości około 1,6 tys. zł
* Konsultacje z arcymistrzami i mistrzami świata w solvingu

3. Progi
W konkursie 3 najlepsze osoby w każdej kategorii otrzymały tytuł laureata krajowego. Aby otrzymać dyplom za osiągnięcie "bardzo dobre" należało się znaleźć w około 10% najlepszych uczestników, kolejne 15% uczniów wyróżniano wynikiem "dobrym", pozostali uczestnicy otrzymują dyplom "za udział". W tabelce minimalne progi dla poszczególnych osiągnięć:

Kategoria Bardzo dobry Dobry
SP28967
SP38972
SP410894
SP510497
SP610992
SP711493
SP8115100
LO1105103
LO2114108
LO3110101
LO412036
4. Uczestnicy
Ostatecznie w konkursie wzięło udział 717 uczniów z około 160 szkół.


Średnie wyniki w kategoriach:


Średnie wyniki w poszczególnych zadaniach:



Nauczyciele

1. Wyniki w kategorii N.
Prezentujemy listę nauczycieli, którzy zajęli pierwsze 10 miejsc w kraju. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z zadaniami, a w szczególności Państwu z TOP 10! Zadania były niebanalne, a wyniki zostały poddane szczegółowej weryfikacji.

 
Miejsce Imię i Nazwisko Punkty Szkoła Miejscowość Nagroda *
1Majdan Joanna120Zespół Szkół im. Ks. Stanisława KonarskiegoSkierniewiceMedal + 10d
2Ryszkiewicz Adam120Niepubliczna Szkoła PodstawowaSuwałkiMedal + 5d
3Maciąga Marcin116Prywatna Szkoła Podstawowa nr 6 Sióstr NiepokalanekWarszawaMedal + 5d
4Jakubasz Tomasz110Liceum Ogólnokształcące im. Adama MickiewiczaStrzyżów5d
5Staniszewska Adrianna106Wonderful Years School Prywatna Szkoła Podstawowa Warszawa5d
     
6Baryczka Kamil106Szkoła PodstawowaSiercza
7Boruta Dawid100Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa SportowegoŻory
8Podymska Emilia98Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 "Dębinka"Poznań
9Smoleńska Olga94Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. ppłk. dr. S. KulińskiegoWągrowiec
10Zielińska Danuta87Szkoła Podstawowa im. Leopolda StaffaWłynkówko

* d - darmowe udziały dla uczniów w kolejnej edycji

I Mistrzostwa Polski Juniorów w Solvingu

1. Tytuły Mistrzostw Polski
W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną i sytuacją w szkołach, wyniki półfinałów uznajemy jako ostateczne wyniki Mistrzostw Polski Juniorów w Solvingu, a planowany II etap (finał) niestety w tej edycji nie odbędzie się.

Kategoria Miejsce Uczeń Punkty Szkoła Miejscowość Poziom szkolny
J81Gajewski Adam120Zespół Szkół im. Ks. Stanisława KonarskiegoSkierniewiceSP2
J82Radzimski Antoni116Szkoła Podstawowa nr 43ZabrzeSP2
J83Brzezina Paweł110Katolicka Szkoła Podstawowa im. świętego JackaKatowiceSP2
       
J101Suska Szymon120Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami DwujęzycznymiŁukówSP4
J102Brzezina Piotr120Katolicka Szkoła Podstawowa im. świętego JackaKatowiceSP3
J103Ożóg Bartosz120Szkoła Podstawowa nr 6ZamośćSP4
       
J121Nawalaniec Adam120Szkoły BenedyktaDrohiczynSP5
J122Dobosiewicz Dawid120Szkoła Podstawowa im. Januarego SuchodoolskiegoBojmieSP6
J123Liśkiewicz Jakub120Szkoła Podstawowa nr 48GdańskSP6
       
J141Dobosiewicz Krzysztof120Szkoła Podstawowa im. Januarego SuchodoolskiegoBojmieSP7
J142Malek Jan120Szkoła Podstawowa nr 34 z Oddziałami IntegracyjnymiGdyniaSP7
J143Rzenca Jerzy120Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem PrzedszkolnymRogoźnicaSP8
       
J161Dzida Kamil120I Liceum OgólnokształcąceGorzów WielkopolskiLO2
J162Kaliszuk Kamil120VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja KopernikaCzęstochowaLO1
J163Koziorowicz Michał120I Liceum OgólnokształcąceGorzów WielkopolskiLO2
       
J181Gałuszka Tomasz120I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami DwujęzycznymiJastrzębie-ZdrójLO3
J182Wilk Aleksander120III Liceum OgólnokształcąceWałbrzychLO3
J183Kryzia Wiktor120Technikum nr 1TarnówLO4


Zapraszamy w październiku 2021 do udziału w V edycji konkursu SzachMaks!


Nasze zawody wywodzą się z pasji do nauki. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości, a także jeśli trzeba, podeślemy dodatkowe materiały i informacje dla zainteresowanych.